اشتراک گذاری این محتوا

5 کتاب برای افزایش خلاقیت

کتاب برای افزایش خلاقیت

موضوع این مقاله در این موزد است که (5 کتاب برای افزایش خلاقیت) حتما به ادامه مطلب توجه بفرمایید

دوپامین

گاهی رفتار ما ناشی از یک کنش شناختی نیست. مولکول دوپامین، ماده‌ای متشکل از هیدروژن، اکسیژن، کربن و نیتروژن، بخش مهمی از عملکرد مغز ما را کنترل می‌

کتاب-دوپامین

کند. این پیام‌رسان عصبی به روش‌های متنوعی ذهن را مجبور می‌کند تا تنها به لذت بردن اکتفا نکند، بلکه مشتاقانه به دنبال فرصت‌ها و احتمالاتی برود که تخیل‌مان می‌پرورد. زمانی

 

‌که به این امکانات به شکل دسترسی‌پذیر بیندیشیم، بالاترین سطح هیجان را تجربه می‌کنیم و کارایی ما افزایش پیدا خواهد کرد.

 

دوپامین ماده‌ای است که این مسیر ذهنی را ممکن می‌سازد. در این کتاب با نگاه جدی به مطالعات علمی، درباره‌ی تأثیر دوپامین بر جنبه‌های مختلف زندگی مثل افزایش خلاقیت ، عشق و پیشرفت می‌خوانیم.

خودباوری در خلاقیت

خلاقیت موضوعی است که در همه ابعاد زندگی می‌تواند به شما کمک کند. نویسندگان در این کتاب به ما یاد می‌دهند که خلاقیت موضوعی ذاتی نیست و همه‌ی آدم‌ها می‌توانند با تمرین و به کارگیری چند نکته وانجام چند کار به صورت روزمره در زندگی با خلاقیت بیشتری تصمیم بگیرند و عمل کنند.

کتاب-خودباوری-در-خلاقیت

در نهایت این کتاب مبحث

«تفکر طراحی» را به شما یاد می‌دهد. این مبحث یکی از جدیدترین متدولوژی‌های پرورش خلاقیت است که در کلاس‌های مختلف آموزشی نام آن را می‌شنویم. این کتاب علاوه بر کسانی که می‌خواهند خلاقیت را در خود پرورش دهند، برای مدیران سازمان‌ها هم مفید است.

چرا که کمک می‌کند افراد خلاق‌تری را در سازمان خود جذب کنند و یا نیروهای فعلیشان را پرورش دهند.

 

موضوع مهم دیگری که درباره این کتاب باید بگوییم این است که این کتاب را نشر معتبری به نام آریاناقلم منتشر کرده است که به صورت تخصصی در زمینه کسب و کار کتاب‌های معروف را منتشر می‌کند و هم‌چنین دوره‌های تخصصی متناسب با بازار کار برگزار می‌کند.

برای همین می‌توان به آموزه‌های این کتاب اعتماد کرد. چرا که انتشار این کتاب به زبان فارسی برآمده از نیاز بازار و جامعه است.

نوآفرینی

نوآفرینی بهترین کتاب آدام گرنت، نویسنده معروف و استاد دانشگاه وارتون است. این کتاب اگرچه تخصصی و دانشگاهی است اما سعی شده تا با ساد

کتاب نوآفرینی

ه کردن مفاهیم، راهی در میان مخاطبان عام نیز باز کند. این کتاب در سال ۲۰۱۶ به چاپ رسید.

 

به تعبیر نویسنده، نوآفرینی به بررسی مدل ذهنی کسانی پرداخته که دنیا را تکان داده‌اند.

گرنت بر خلاف تصور رایج، خیلی از ویژگی‌هایی که شاید فکر می‌کنید مختص افراد خلاق و نوآفرین است؛ را زیر سوال میبرد.

او در این کتاب بارها تاکید می‌کند که خصوصیت اصلی نوآفرینان، خلاقیت آنها نیست؛ بلکه جدی گرفتن ایده‌ها، پیگیری ایده‌ها و تلاش برای پیاده‌سازی ایده‌ها در دنیای واقعی است.

کتاب خلاقیت و نوآوری را کاملا کاربردی آموزش می‌دهد.

شرکت خلاقیت

این کتاب را اد کتمول بنیان‌گذار شرکت پیکسار نوشته است و در آن به شرح جزئیات رویایی می‌پردازد که او در کنار همکارانش، از جمله استیو جابز و جان لستر، ساخته و

کتاب شرکت خلاقیت

سال‌هاست گروه خلاق آن‌ها، انقلابی در جهان انیمیشن ایجاد کرده است.

 

اد کتمول در این کتاب به اتفاق‌هایی که در پیکسار افتاده، اصول خلاقیت، موانع بروز خلاقیت، توانایی حل مسئله و روش‌های مدیریتی خلاق پرداخته است.

به نظر می‌رسد مهم‌ترین عاملی که این گروه را در کنار هم قرار داده و موفقیت آن‌ها را در پی داشته، اهمیت دادن به قدرت خلاقیت و محافظت از آن بوده است.

کتمول در شرکت خلاقیت به ۷ اصل اساسی اشاره می‌کند که موجب ایجاد فرهنگ خلاق در سازمان می‌شوند.

این کتاب از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز و بهترین کتاب سال هافینگتن پست است.

خلاقیت و نوآوری

علی شمیسا در این کتاب پایه‌ای‌ترین مفاهیم خلاقیت را بر می‌شمرد.

کتاب خلاقیت و نوآوری

او در ابتدا به ضرورت و اهمیت خلاقیت و عوامل مؤثر بر آن اشاره می‌کند و به معرفی بسترهایی می‌پرد.ازد که ذهن در آن‌ها به سمت خلاق بودن پرورش می‌یابد.

منابعی را مشخص می‌کند که فرد با قرار گرفتن در آن‌ها می‌تواند انرژی دهنی خود را فعالانه گسترش دهد، او را نظریه پرور کرده و درونش شور و انگیزه ایجاد می‌کند. چنین فرآیندی به انسان رهایی می‌بخشد و موجب می‌شود با تمام وجودش در ارتباط با جهان قرار گیرد.

با مطالعه‌ی این کتاب به زبان ساده با مفهوم خلاقیت آشنا می‌شویم و تمرین‌هایی عملی برای افزایش خلاقیت ، بهبود تفکر و تصور می‌آموزیم.

 

 

 

 

منبع : طاقچه | هوشمندانه کار کردن!

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
محبوب ترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 6 =